هدف از تشکيل \ صندوق همياري در حوادث \

از ديگر کارهاي جانبي که در بنياد شتابک دنبال گرديد:


به مرور به اين نتيجه رسيديم که بنياد شتابک در موارد بروز حادثه چندان کارآمد نيست و به عبارتي هنگام  اتفاقات پيش بيني نشده براي بستگان، دستپاچگي هايي براي ارايه خدمات بوجود مي آيد


دليلش اين بود که در بنياد شتابک هيچ گونه وجهي راکد نمي ماند و موجودي حساب بنياد  به محض رسيدن به رقم سقف وام ،بلافاصله در وجه متقاضيان کارسازي مي شود. برابر رويه معمول ، اعضا وجوهي را ( منهاي وجوه خيريه )به اين نيت تحت عنوان حق عضويت نزد بنياد به امانت مي گذارند که پس از مدتي ازمزيت وام قرض الحسنه بهره مند شوند.  بنابرين دفتر بنياد بر اساس چند ملاک ،متقاضيان را اولويت بندي و نوبت وام را به آن ها اعلام مي کند.


با توجه به انتظار نسبتا طولاني که متقاضيان براي دريافت وام جديد متحمل مي شوند منصفانه نيست با توجيه اين که حادثه اي براي ديگري اتفاق افتاده نوبت وامشان در موعد مقرر ، به ديگري واگذار شود. از طرفي گاهي ممکن است حادثه اي اتفاق بيفتد و حتي متقاضي وام که نوبتش رسيده براي واگذاري امتيازخود به حادثه ديده موافق باشد ، اما احيانا حساب صندوق فاقد موجودي باشد که تبعا تا زمان تکميل شدن حساب، امکان هيچ گونه فعاليتي براي حادثه ديده ميسر نباشد.


به هر حال در طول اين سال ها جسته و گريخته همفکري هايي با برخي بستگان انجام شد و اکثرا پيشنهاد داشتند که حساب جديدي پيش بيني شود مشروط بر اين که موجودي آن در گردش  نباشد ،مگر براي کمک به حوادث پيش بيني نشده!

ادامه مطلب.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فسفرپلیت نصب و راه اندازي ويپ و خدمات ويپ طب سنتي تاريخ تولد فروش محصولات جديد ورزشي جديدترين ها وبگاه تخصصی تکنولوژی و موبایل ایران به سوي فردا دستمال شخصی